Monety i biżuteria-Fotorelacja z wystawy cz.1


Fotorelacja z wystawy WFEH "Monety i biżuteria-Od średniowiecza po nowożytność"
Część pierwsza zdjęć.

Kliknij w "czytaj dalej" poniżej.

Nowe zdjęcia i filmik z przemowy już są!

Średniowieczny Wrocław został założony na cmentarzu

"To sensacja archeologiczna i historyczna. Podczas wykopalisk na ul. Kuźniczej, tuż przy Rynku, odsłonięto grób, który jest starszy od miasta. To potwierdza kontrowersyjną hipotezę, nad którą naukowcy dyskutują od kilku lat: Wrocław wybudowano na wielkim cmentarzu ciągnącym się od kościoła św. Wojciecha do kościoła św. Elżbiety." Gazeta Wyborcza Wrocław

Sukces poznańskich archeologów w Sudanie

"Twierdza Hosz esz-Szeitan w dolinie Nilu oraz osada ulokowana na wzgórzu Nurein to najciekawsze odkrycia poznańskich archeologów z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, którzy przez dwa miesiące przeprowadzali badania w północnym Sudanie."PAP

Kompletne neolityczne naczynie odnaleziono w Anglii

Kompletne gliniane naczynie sprzed około 5500 lat zostało odkryte na stanowisku w południowej Anglii - donosi serwis internetowy BBC News.

Tajemniczy wrak drewnianego statku

Wrak drewnianego statku, liczącego najprawdopodobniej setki lat odsłoniło morze przy plaży w Międzywodziu (woj. zachodniopomorskie) - poinformował w czwartek Wojciech Filipowiak z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Wolinie.(polskaLokalna.pl)

Unikatowe odkrycie na stanowisku archeologicznym w Dąbkach

W Dąbkach koło Koszalina archeolodzy odnaleźli fragmenty naczyń sprzed ok. 6 tys. lat, pochodzących z obecnych terenów Węgier. Jest to pierwsze znalezisko związane z węgierskim kręgiem kulturowym z początku okresu neolitu, którego dokonano na terenach północnej Polski.

Nowo odkryty rzymski fort w Walii

Archeolodzy prowadzący wykopaliska na stanowisku z czasów rzymskich w Walii odkryli pozostałości drewnianych umocnień rzymskiego fortu z I wieku - donosi serwis internetowy BBC News.

Rzymskie tężnie w Inowrocławiu

Naukowcy z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu dokonali odkrycia śladów najstarszych tężni, które były wykorzystywane do warzenia soli. Wykopaliska prowadzone na terenie Inowrocławia (woj. kujawsko- pomorskie)pozwoliły ustalić, że tego typu budowle działały w tym miejscu już w okresie od II-IV w.

Archeoceltica

Na terenie pałacowo-parkowym w Chrobrzu ma powstać Europejskie Centrum Edukacji Archeologicznej „Archeoceltica”. Umowa dotycząca tej sprawy została podpisana we wtorek przez władze Uniwersytetu Warszawskiego i województwa świętokrzyskiego.

"Pradzieje ziemi konińskiej" - wystawa

W dniu 18 lutego w Muzeum Okręgowym w Koninie odbyło się otwarcie nowej stałej ekspozycji pt. „Pradzieje ziemi konińskiej”. Kustoszem wystawy jest p. Krzysztof Gorczyca. Wystawa obrazuje przebieg rozwoju osadnictwa ludzkiego w okolicy obecnego miasta Konina. Systematyka prezentowanych eksponatów umożliwia zwiedzającym poznanie historii regionu od czasów najdawniejszych do średniowiecza.
---Galeria zdjęć---

WFEH.plPortal WFEH zyskuje prostszy adres www.Od dziś na stronę można wchodzić przez adres www.wfeh.pl
Aby korzystać z nowego adresu,wyloguj się teraz,wpisz nowy adres,zaloguj się z opcją"zapamiętaj" pod panelem logowania.
Jeśli masz problemy z dostaniem się na forum-Powiadom nas o tym w komentarzu poniżej.

Średniowieczne pochówki pod posadzką katedry w Anglii

W trakcie prowadzenia badań archeologicznych w katedrze pochodzącej z XIII w na terenie zachodniej Anglii odkryto pod posadzką kapitularza trzy średniowiecznemiejsca pochówku - informuje serwis internetowy "BBC News".

Zapowiedź ponownego otwarcia Karpackiej Troi

Dyrektor Muzeum Podkarpackiego zapowiedział ponowne otwarcie zniszczonego przez powódź skansenu archeologicznego Karpacka Troja w Trzynicy koło Jasła (woj. Podkarpackie). Otwarcie zaplanowano na 24 czerwca. Inauguracja ponownego udostępnienia zwiedzającym potrwa 3 dni.

Berlińscy archeolodzy odrestaurowali artefakty sprzed 2800 lat

Blisko 9 lat pracy zajęło zespołowi niemieckich archeologów złożenie w całość 60 bazaltowych posągów i płaskorzeźb sprzed ponad 2800 lat, które zostały zniszczone podczas bombardowania Berlina przez Brytyjczyków w czasie II wojny światowej - donosi serwis internetowy BBC News.

Anglosaskie ślady hutnictwa żelaza

Na stanowisku archeologicznym w miejscowości Odiham, na terenie dystryktu Hart w hrabstwie Hampshire archeolodzy odkryli pozostałości hutnictwa żelaza z czasów anglosaskich, a także ceramiczne wyroby z czasów rzymskich.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,255,572 Unikalnych wizyt