Bądź na bieżąco!

ANONIMOWA LINIA/KONTAKT

Chcesz się czymś pochwalić, ale nie z imienia i nazwiska? Znalazłeś coś, co chciałbyś pokazać ale jednak nie z imienia i nazwiska? Czy po prostu masz pytanie na które nie znalazłeś nigdzie jeszcze odpowiedzi? Czekam na kontakt. wfeh@wp.pl

Skarb szesnastolatka

NewsySzesnastoletni Michael Stokbro Larsen natrafił w ubiegłym roku na polu w północnej Danii na prawdziwy skarb.

Archeologiczne odkrycia na Świętym Krzyżu

NewsyPodczas prac archeologicznych prowadzonych od stycznia br. w jednym z krużganków klasztoru na Świętym Krzyżu odnaleziono 9 pochówków zakonników w trumnach z okresu od XV do XVIII wieku, ceramikę z XII w., kafle z XVI i XVII w. oraz piec z czasów średniowiecza.

Poznań: Przy placu Wolności odkryto elektrownię przedwojennego k

NewsyNa terenie jednej z posesji przy pl. Wolności w Poznaniu odnaleziono zabytkowy agregat z lat 20. XX wieku, który zasilał Kino "Słońce" - jedno z najnowocześniejszych w tamtym okresie kin w Europie!

Zaczynamy!
Magazyn "Poszukiwacze" i WFEH już na forum!
(Forum Ogólne)

150 rocznica w piątek 22 marca!

Fotogaleria z 150 lecia Bitwy pod Olszowym Młynem już na forum! (link w dalszej części newsa-czytaj dalej)

Fotogaleria z dn.26 stycznia 2013r.

Galeria z uroczystości poświęcenia krzyży na miejscu Bitwy Pod Olszakiem-"Czytaj więcej"

Dwa krzyże na pojednanie

Newsy Krzyż katolicki i krzyż prawosławny postawione dzisiaj pod Olszowym Młynem w okolicach Konina, mają przypominać o bitwie, która rozegrała się w tym miejscu 22 marca 1863 roku.

W Australii wykopano pięciokilogramowy złoty samorodek

NewsyAustralijski poszukiwacz amator, który postanowił pozostać anonimowy znalazł samorodek metalu szlachetnego. I to, jaki, to samorodek złota o wadze 5 kilogramów 505 gramów. Sztukę złota znaleziono w pobliżu miasta Ballarat w australijskim stanie Victoria. Był zagrzebany około 60 cm od ziemi.

ZapraszamyMiejscówka znowu dała plon

NewsyArcheolodzy odkryli w środkowej Anglii przedmioty ze złota i srebra, będące prawdopodobnie częścią słynnego Skarbu Staffordshire informuje serwis internetowy BBC News.

Słoiczki mniam mniam !!!

NewsyDrogocenny kruszec ukryty był pod podłogą w słoikach po jedzeniu dla dzieci. Nowi właściciele domu nie mieli o nim pojęcia.

Odkryto nagrobki polskich krzyżowców sprzed 800 lat

NewsyOsiem nagrobków rycerzy sandomierskich, którzy uczestniczyli w wyprawach zbrojnych do Ziemi Świętej, zidentyfikowano w kościołach w Wąchocku, Sandomierzu i Radomiu.

Kula czasu !

Newsy25 paźdzernika 2012 roku ekipa dekarzy remontujących dach naszej Bazyliki otworzyła kulę znajdującą się na szczycie sygnaturki wieńczącej dach.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,271,599 Unikalnych wizyt